Klient

ČERVENÝ NOS Clowndoctors

Základní informace

Aby mohli zdravotní klauni rozdávat radost, potřebují efektivně komunikovat se svými dárci. Salesforce CRM jim v tom pomáhá, a to hned v 5 zemích Evropy!

Řešení

Kdo je ČERVENÝ NOS Clowndoctors?

ČERVENÝ NOS Clowndoctors je slovenská organizace, jejímž posláním je dělat radost hospitalizovaným dětem a seniorům, a tím pomáhat zlepšovat jejich celkový zdravotní stav. Vyzbrojení červený nosem, humorem a mottem „smích pomáhá“ vnášejí pozitivní přístup do života lidí v těžké životní situaci.

Až 58 zdravotních klaunů a klaunek může rozdávat radost dětem zejména díky podpoře ze strany dárců. Právě oblast fundraisingu se proto ukázala jako ta, která potřebuje hledat nové a efektivnější řešení. Zpřehlednění velké databáze kontaktů, lehčí správa darů a lépe zaměřena komunikace s dárci jsou jen některé z požadavků, které jsou klíčové pro úspěšný chod organizace.

Proč Salesforce?

Než Červené nosy začali spolupracovat s CRM pro neziskovky, z.s. partnerem Salesforce a stali se spokojenými uživateli Salesforce.com, vyzkoušeli i jiný typ systému pro správu vztahů s klienty. Díky této zkušenosti mají možnost srovnávat. Fundraiserka organizace Hana Mlkvá klade důraz zejména na nezávislost a samostatnost, kterou jim Salesforce umožnil dosáhnout: „S tou starší databází se pracovalo těžkopádně, byli jsme závisí na jednom člověku, vývojáři, který pro nás pracoval externě. Vždy když jsme potřebovali něco měnit, museli jsme s ním komunikovat, setkat se a chvíli to trvalo. Byl to složitější proces. Salesforce je naproti tomu flexibilnější, takže když z praktické zkušenosti vyplyne potřeba něco změnit, tak to jako administrátorka umím udělat a hned. To je velká výhoda. Pracovní proces je mnohem plynulejší a člověk nepotřebuje platit externí pomoc.“ Oproti předchozímu systému vyzdvihla i nesrovnatelně nižší cenu a to, že je přijatelnější pro uživatele.

Průběh implementace

ČERVENÝ NOS Clowndoctors Slovensko je součástí velké, mezinárodní sítě organizací RED NOSES Clowndoctors International, které pomáhají rozveselit děti po celé Evropě. CRM pro neziskovky implementuje Salesforce systém hned v pěti z nich. Naše schopnosti si zakladatel Gary Edwards otestoval právě na pilotních projektech probíhajících na Slovensku a v Polsku. Na základě dobrých výsledků a zpětné vazby pokračujeme dalšími implementacemi v Litvě, Slovinsku a Chorvatsku. Na všechny projekty jsme nasadili stejného konzultanta, který na základě předešlých zkušeností dokonale rozumí poselství, potřebám a problémům Red Noses Clowndoctors organizací. Implementace je tak rychlá a adresná.

Při implementaci vše závisí na konzultantovi. Musíte vědět, že je vám k dispozici, že vám všechno rychle a trpělivě vysvětlí. My jsme měli velké štěstí na Martina, on je velký nadšenec do Salesforce a toto nadšení přenáší i na nás.“

 

komentuje roli našeho konzultanta Hana Mlkvá

a

Přihlásit na workshop

Chci se detailněji seznámit se systémem
Registrovat se do workshopu

Kontaktovat

Sjednat schůzku o implementaci Salesforce