Začalo to před lety, jak jinak než dobrovolnictvím. Tehdy se třicetiletý Aleš Jeník rozhodl v rámci projektu Rok jinak pro spolupráci s Nadací Via a pustil se do vývoje platformy Darujme.cz. Neziskový sektor poznával z pohledu programátora. Hned si všiml, že si pomáhající organizace s technikou příliš nerozumějí. Ke škodě své i své věci. Největším kamenem úrazu se jevila databáze dárců a CRM. Právě té se Aleš věnoval ve svém zaměstnání. Zapátral a objevil Salesforce. Světová jednička nabízela licence zdarma právě pro neziskové a vzdělávací instituce!

Aleš neváhal ani minutu. Zašel za IT specialistou Janem Hromasem a fundraiserkou Petrou Joklovou. Společně založili spolek, jehož hybnou silou jsou IT dobrovolníci: CRM pro neziskovky. Petra se postarala o organizační stránku a Aleš s Honzou se stali prvními dobrovolníky nové platformy. Ta laskavě a pozorně uvádí neziskovky do technologického světa zítřka už od roku 2012.

Naší misí bylo a je propojování technologií, technologických expertů a neziskového sektoru. Zavádíme Salesforce CRM, školíme, vyvíjíme, pořádáme hackathony, píšeme články a držíme prst na tepu neziskové scény. Dnes spolek sdružuje několik desítek konzultantů/dobrovolníků. Víc se o naší práci dozvíte na stránce Reference nebo z našeho podcastu.

Co obnáší dobrovolnická práce v nezisku?

Poslechněte si podcasty se zajímavými lidmi z neziskového prostředí

Martin Humpolec

o dobrovolnictví a Salesforce CRM

Petra Joklová

o Salesforce Hackathonu

Petr Machálek

o strategickém plánování

Jiří Bárta

o kampani za navýšení nadačního jmění Nadace Via

Kontaktujte nás

Rádi vám poskytneme individuální konzultaci.